REHAU PENCERE DANIŞMANI iLE SiZE ÖZEL ÇÖZÜMLER

SİZİN PENCERENİZ HANGİSİ ?

Yeni inşaat veya yenileme olsun: bir pencerenin performansı içerdekiyi havayı korumanın ötesine geçer. Enerji kayıpları önemli ölçüde azalır, aynı zamanda pencere rahat bir yaşam ortamı ve rahatlık sağlar. Bir pencere bir çok yönlü ve gerçek bir yüksek teknoloji ürünüdür. Her eve mükemmel bir uyum sağlayarak kişiselleştirilebilir. Özetle: Doğru pencere gelecekte güvenli bir yatırımdır.
Ürünleri ve çeşitli özelliklerinin arasından büyük bir seçim ile doğru pencere bulmak her zaman kolay değildir. Bu PENCERE KILAVUZU size yardımcı olur. Size en önemli konuları adım adım anlatır. Sizin ihtiyaçlarınıza özel kapsamlı bilgi almak ve bölgenizdeki bir uzmana doğrudan gönderebileceğiniz bir seçim yapmak. Yetkili satıcınızda bir uzman, size detaylı ve kişiye özel tavsiyelerde bulunacaktır.

DOĞRU PENCERE İÇİN GEREKSİNİMLERİNİZİ BELİRLEYİN

 • Pencere aynı pencere değildir. Pencere çerçevesinin, Özellikle profilinde güçlü bir pencerenin performans ve yeteneklerini etkileyen farklı sürümleri (ahşap, alüminyum, plastik) vardır. Burada kullanılan pencereler, son derece dayanıklı, kolay temizlenebilir ve neredeyse bakım gerektirmeyen ürünlerdir. Onlar tasarım için çok sayıda imkan tanırlar ve uygun ekonomik değerlere sahiptirler.
  Burada, PVC profilleri, birbirleri arasında farklılık gösterir: örneğin, bölme sayısı ve genel derinlik birçok başka teknik detaylar.: Örneğin, derinlemesine, odalar sayısı, ve diğer birçok teknik ayrıntıları.

 • Karşılaştırmalı örnek verecek olursak;


  • Profil GENEO:
   Çelik takviye olmadan (Elyaf Takviyeli RAU-FIPRO ile), Derinlik 86mm, 6 odacıklı sistem

  • Profil-Brillant-Design:
   Çelik donatı, Derinlik 70mm,
   5 Odacıklı sistem


İlk seçim gereksinimleri için doğru profili bulmak bir pencere uzmanı olmayı gerektirir. Siz ihtiyaçlarınız için doğru profili seçebilirsiniz ancak farklı özellikleride düşünmeliyiz.Ekstra özellik olarak (enerji verimliliği, ses yalıtımı, hırsızlık, vb) vardır. Sağda REHAU profillerine genel bir bakış bulacaksınız.


 • REHAU EURO-DESIGN 60
  - Profil genişliği:60 mm / sıkıştırılmış conta
  - Odacık sayısı: 3 odacık
  - Isı yalıtımı: Uf= 1,6 W/m²K
  incele


 • REHAU EURO-DESIGN 70
  - Yapı derinliği: 70 mm
  - Odacık sayısı: 5 odacık
  - Isı yalıtımı: Rw,P= 45 dB'ye kadar
  incele


 • REHAU EURO-DESIGN 86
  - Yapı derinliği: 86 mm / çarpma conta
  - Odacık sayısı: 6 odacık
  - Isı yalıtımı: Uf 1,1 W/m²K'ya kadar
  incele


 • REHAU GENEO
  - Yapı derinliği: 86 mm / orta conta
  - Odacık sayısı: 6 odacık
  - Isı yalıtım: Uf 0,86 W/m²K'ya kadar
  - Enerji tasarrufu: %76'ya kadar
  incele


 • REHAU HEBESCHIEBE
  - Profil genişliği:70 mm / sıkıştırılmış conta
  - Odacık sayısı: 4 odacık
  - Isı yalıtımı: Uf= 1,9 W/m²K
  incele

DOĞRU PENCERE, VERİMLİ ENERJİ TÜKETİMİ

Fosil yakıtlar kıt hale geliyor. Çevre koruma yasaları ve katı enerji fiyatlarından dolayı "izolasyon" kavramı artık yasal gereklilik haline gelecektir. Pencerelerin ısı yalıtımı sayesinde enerji tüketimi düşecektir.Bu durum, cüzdanı ve çevreyi koruyan ve geleceğe doğru güvenli bir yatırımdır.

Isı transfer katsayısı (u: bir pencere profili için ısı yalıtım değerlendirmek için kullanılır, f değeri bir karakteristik değer yoktur.) Bu 1 m² 'lik bir alan üzerinden saatte akan enerji miktarını gösterir. Daha küçük bir U f -değeri, daha fazla yalıtım demektir.


En son teknolojileri ve gelişmeleri sayesinde büyük enerji tasarrufu sağlayan modern bir pencere tasarımı mevcuttur.örneğin Profil sistemi GENEO RAU-FIPRO ile % 76'ya varan enerji kaybını azaltabilir.

İhtiyaçlarınız için sağ tarafta uygun bir profil sistemi bulabilirsiniz. Bir yenileme mi planlıyorsunuz? O zaman hemen bütçenizi belirleyin ve yeni REHAU profilleri ile eski pencerelerinizi değiştirin.

Pencere yalıtım ile, iki kez kazanabilirsiniz: İlk olarak, tabii ki, değerli enerji, diğer yandan pencerelerin yatırım fiyatları. Belediye veya il vs. örneği gibi çeşitli finansman olanakları vardır. Burada şu kural geçerlidir: daha verimli pencere, yüksek promosyon. Pencere uzmanı bu tür yararlı teşvikleri ayrıntılı olarak size bildirecektir.

SİZİN HAYALİNİZDEKİ PENCERE

Pencereleri tek tek sıralayabiliriz: İster cam, yuvarlak, dikdörtgen veya oval şekiller, tek renk ya da ahşap renk büyük veya küçük alanlar. Pencere tasarlayarak sizde evin mimari karakterini belirleyin..


Sayısız tasarım seçenekleri var ve tam olarak tüm evin görünümünü uygun şekil ve renk kombinasyonlarını seçebilirsiniz.

PENCERE YAPI FORMLARI

ÜST DÜZEY GÜVENLİK

İstatistikleri konuşacak olursak, ortaya şöyle bir sonuç çıkar: Çok kolay erişilebilir pencere ve kapılar ile her dört dakika Almanya'da hırsızlık gerçekleştirildi.
Bu nedenle, hırsızlığa karşı yeterli koruma satın almak için güvenli pencere satın almalıyız.
Standart versiyonda, bir pencerenin ek güvenlik ekipmanları vardır. Bu her ihtiyaç ve pencereler için ayrı ayrı ayarlanabilir. Basit önlemler bir temel güvenlik sağlar. Hırsızlığa karşı gelişmiş koruma için, pencere daha karmaşık dizayn edilebilir.En yüksek direnç sınıfı kendilerini ölçer.

Bu bölümde ihtiyaçlarınıza göre ilk seçim genel bir bakış bulabilirsiniz.Sizin bölgenizdeki nitelikli pencere uzmanı, eviniz için anti-hırsızlık önlemlerini makul ve gerekli olan ayrıntılar olarak size bildirecektir.


 • TEMEL GÜVENLİK
  Hırsız direnci özel parçaları ile geliştirilebilir.
  Bu temel güvenlik kontrol ve standart koruma sağlar.
  Temel güvenlik alanında önlemler şunlardır:
  Bir veya daha fazla kilitleme pimleri ile mantar tertibatları
 • SINIF RC2N
  Basit araçlar (örneğin tornavidalar, pense, takozlar) kullanımı konusunda gelişmiş koruma sağlar.
  -İndirim olarak basınca dayanıklı destek
  -Delme
  -Kolu Zeytin Kilitlenebilir
  -Cam çubukları yuvarlak disk ve cam boncuk cıvatalı veya yapıştırılmış
 • SINIF RC2
  Ek güvenlik cam ile RC2N olarak koruma sağlar.
  -İndirim olarak basınca dayanıklı destek
  -Delme
  -Kolu Zeytin Kilitlenebilir
  -Cam çubukları yuvarlak disk ve cam boncuk cıvatalı veya yapıştırılmış
 • SINIF RC3
  Ağır araçları (örneğin montaj demir) kullanırken gelişmiş koruma sağlar.
  -İndirim olarak basınca dayanıklı destek
  -Delme
  -Kolu Zeytin Kilitlenebilir
  -Güçlendirilmiş cam istinat şeritler, yuvarlak disk vidalı ve yapıştırılmış
GÜRÜLTÜYÜ DIŞARDA BIRAKIR

Kişi bilinçli ve bilinçsiz gerçek çevrenin seslerini alır. Bu durum sadece rahatsız etmez aynı zamanda uzun vadeli olarak sağlığını etkileyebilir.
Trafik ya da kendi ev ile şantiye gibi dış gürültü izin vermemek için, pencere gürültü koruma önlemleri ile donatılmış olabilir. İyi ses yalıtımı daha iyi yaşam kalitesi anlamına gelir - kendiniz dinleyin:


Pencerenin tesislerinin yer aldığı Almanya'da beş farklı ses yalıtımı sınıf vardır. Burada, farklı gürültü seviyeleri, pencerenin önerilen bir ses yalıtım değeri ile karşılaştırılır.. Varsayılan olarak, REHAU pencere profilleri her ses yalıtımı sınıf 2. ile donatılmıştır.
Her ses yalıtımı sınıfların açıklaması aşağıda listelenmektedir.
 • Ses Yalıtım Sınıfı 2
  Bu banliyölerinde * (pencere R ses yalıtımı daire / ev kadar kolay gürültü ile Konut konumu, w, p > = 32 dB)

 • Ses Yalıtım Sınıfı 3
  Yüksek gürültü seviyeleri, şehirde örneğin daire / ev * (pencerenin R ses yalıtımı ile yerleşim bölgesinde w, p > = 37 dB)

 • Ses Yalıtım Sınıfı 4
  Tramvay yakın bu şehirde daire / ev gibi yüksek gürültü seviyeleri, * (pencere R ses yalıtımı ile yaşam alanı w, p > = 42 dB)

 • Ses Yalıtım Sınıfı 5
  Geniş bir alan daire / Otobana Yakın * (ses yalıtımı ev pencere R w, p > = 47 dB)
DIŞ MEKAN

Sadece pencere, sürgülü kapı ve bu iç pencere eşikleri, panjur gibi aksesuarlar konfor ve evin mükemmel optik tasarımına yüksek düzeyde bir katkı değil, aynı zamanda binanın dış cephesini zenginleştiren uygulamalardır. • DIŞ KAPI
  Bu, bir çerçeve (= profili) ve bir kapı panelinden oluşur.
  Ön kapı girişte bulunduğundan görünümü çok önemlidir. Çekici bir görünüm kadar önemli olan özellikler izolasyon, hırsızdan koruma, ses yalıtımı ve konfordur.

 • KAPAĞINI KALDIRIN VE KAYDIRIN
  Asansör ve kayar kapı gibi büyük camlı kapılar konut alanı ve doğayı birleştirerek hoş bir atmosfer sağlar.İçeri çok ışık alabilir. Burada aynı zamanda izolasyon, hırsız direnci, ses yalıtımı ve konfor gibi önemli faktörler vardır.

 • EQUIPMENT
  Konforu artırmakla birlikte sağlam iç pencere eşikleri, panjur, katlama panjurlar ve çok daha fazlası yapı sağlamlığına katkı sağlar.
  Pencereler ve kapılar için bu geniş ekipman seçeneklerinin farklı yetenekleri vardır.

DOĞRU PENCERE
FONKSİYONEL,GÜVENLİ,ISI VERİMLİLİĞİ ÜST DÜZEYDE


Bitti, artık pencere ve çevresindeki tüm önemli yönleri biliyoruz. Bunların pencere satın alırken veya bir uzman ile istişare için iyi bir temel olacağına eminiz.

Size yeni pencereler ile keyif almanızı diliyoruz. Bu özetin bir uzman görüşü veya uzman tavsiyesi yerine olmadığını lütfen unutmayın.

REHAU GÜRSOYLAR İSTANBUL İLETİŞİM

e-mail
gursoy@rehaupencere.com
Telefon
0 212 356 85 90
0 533 762 76 61
Adres
Barbaros Bulvarı No:44/4 Beşiktaş-İSTANBUL
Harita
Google Maps